Zatiaľ, čo Cristiano Ronaldo svojim odchodom do Saudskej Arábie naštartoval nevídaný sled udalostí, presun Lionela Messiho do USA až taký ošiaľ, čo sa týka odchodov hráčov z Európy nevyvolal.

To je logické, veď v USA neponúkajú zďaleka také “choré” peniaze ako v Saudskej Arábii, navyše americká MLS funguje celkom inak ako saudskoarabská elitná súťaž.

Každopádne, to, o čom sa špekuluje už niekoľko mesiacov, by sa mohlo stať už čoskoro realitou. Do Interu Miami vraj za Lionelom Messim smeruje jeho blízky kamarát a niekdajší spoluhráč z FC Barcelony a elitný kanonier v jednom – Luís Suárez.

Ten v lete 2022 opustil Európu, na jeseň 2022 pomohol uruguajskému klubu Nacional (ktorý ho vychoval) získať domáci titul a v aktuálnej sezóne strieľa góly v brazílskej lige za slávne Grémio. Bilancia 24 gólov a 17 asistencií vo všetkých súťažiach je veľavravná a dokazuje, že 36-ročný útočník a najlepší strelec histórie uruguajskej reprezentácie nepovedal posledné slovo.

„Som si istý, že nám tu bude všetkým chýbať. Všetci ho tu mali radi. Odchádza,“ mal povedať podľa renomovaného novinára Fabrizia Romana tréner Grémia Renato Gaúcho.

Zdroj: X/Fabrizio Romano | Foto: IG/leomessi