Vysoké a stredné školy v Bratislavskom samosprávnom kraji obmedzili v dôsledku hrozby koronavírusu vyučovanie, nakoľko niektorí zo žiakov mali prísť do priameho kontaktu s nakazenými. V Senci, kde bol potvrdený ďalší pacient, však podmienky ešte sprísnili.

Uplynulý víkend boli v Bratislavskom kraji potvrdené ďalšie dva prípady ochorenia COVID-19, pričom jedna osoba pochádza z Bratislavy. Druhá má mať síce trvalý pobyt i pracovný pomer v Senci, avšak ako bolo preukázané, pacientka napriek tomu taktiež býva v hlavnom meste. Kým na Slovensku má doposiaľ 5 chorých pozitívne výsledky na koronavírus, takmer 500 preverovaných vzoriek bolo negatívnych.

Zatiaľ čo v hlavnom meste a jeho okolí bolo od pondelka, 9. marca preventívne pozastavené vyučovanie na všetkých gymnáziách, stredných školách i dvoch univerzitách, okresné mesto Senec pristúpilo k radikálnemu riešeniu. Po zasadnutí krízového štábu oznámil primátor mesta Dušan Badinský, že dňa 8. a 9. marca budú okrem stredných škôl v Senci uzatvorené i základné školy a škôlky. ZŠ Jozefa Gregora Tajovského je pritom najväčšou školou pre deti na Slovensku. Ako tiež primátor dodáva, na ďalšom stretnutí krízového štábu a po zverejnení nových informácii bude zvažované i zrušenie trhov či iných spoločenských akcii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mesto Senec- oficiálna stránka