30. augusta sa v New Yorku konalo odovzdávanie MTV cien Video Music Awards 2020, kde absolútne triumfovala speváčka Lady Gaga. Kontroverzná hviezda, ktorá bola v roku 2019 nominovaná na Oscara, pripomenula fanúšikom dôležitý fakt, pričom si získala podporu miliónov ľudí z celého sveta.

Napriek skutočnosti, že vo svete momentálne zúri druhá vlna koronavírusu, sa v New Yorku konalo tradičné odovzdávanie MTV cien Video Music Awards, tentokrát venované zosnulému hercovi Chadwickovi Bosemanovi. Spomedzi umelcov však už štandardne najviac vytŕčala umelkyňa Lady Gaga, ktorá sa aj tentokrát rozhodla pre prekvapivé outfity. Kontroverzná superstar ich však v čase pandémie obohatila o jedinečný prvok, ktorý si neodstránila z tváre ani pri preberaní štyroch ocenení či hudobnom vystúpení.

Držiteľka Oscara za skladbu Shallow predviedla počas večera dychberúcu šou, kde sa k nej pripojila aj hudobná kolegyňa Ariana Grande. V ich spoločnej skladbe Rain On Me, ktorá dievčatám vyniesla ocenenia Najlepšia spolupráca roka, Skladba roka i kinematografia, sa obe hviezdy predsatvili s rúškami na tvári, ktoré im robili spoločnosť počas celej noci. Kým Ariana zvolila jednoduchú čiernu verziu, Gaga predviedla hneď niekoľko variant ochranných prvkov.

Pri preberaní ceny za umelca roka divákom povedala, že cenu venuje práve im, pričom každý má šancu stať sa hviezdou. Ako tvrdí, v začiatkoch svojej kariéry mnohokrát zlyhala ako speváčka i herečka, no nikdy sa nevzdala. Napokon dodala: „V roku 2020 nechcem nič viac, ako byť vašim umelcom. Och, prosím, noste zas*anú masku, dobre? Je to znak úcty!“

Vystúpenie Lady Gaga a Ariany Grande môžete vidieť >>>TU<<<

Foto: IG/ladygaga, arianagrande