Ostreľovanie a útoky na Ukrajine pokračujú už 27 dní, pričom v utorok došlo k ďalšiemu napadnutiu Kyjeva. Taktiež prišlo v pondelok k útokom na ukrajinské prístavné mesto Odesa, kde ruské vojská ostreľovali obytné štvrte z Čierneho mora. Celkovo sa ale hovorí o stagnácii ruských vojsk.

Podľa zahraničných médií majú ruskí vojaci údajne jedlo a muníciu už len na tri dni. Západ tak čaká, aké kroky podnikne ruský prezident Putin. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa zúčastnil ďalšieho online stretnutia, tentokrát v talianskom parlamente.

Zelenskyj mal príhovor, v ktorom poďakoval Taliansku za výdatnú pomoc: “Ukrajina vás podporila počas pandémie. Poslali sme vám doktorov a Taliani nám pomohli počas povodne. Sme vám vďační, ale invázia trvá už 27 dní, takmer mesiac, a my potrebujeme viac sankcií, viac tlaku,” uviedla hlava Ukrajiny.

Zelenskyj dodal, že naposledy sa takéto zverstvá ako na Ukrajine diali v Európe po vyčíňaní nacistov. “Je to hrozba aj pre krajiny blízko nás,” uviedol. Varoval tiež, že ruská armáda vníma Ukrajinu ako “bránu do Európy”. Taliansky predseda vlády Mario Draghi odvetil, že Ukrajinci sú hrdinovia a dodal, že Taliansko musí Ukrajine poskytnúť vojenskú pomoc, aby pomohla ukončiť tento masaker. K vojne na Ukrajine sa vyjadril aj premiér Eduard Heger.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/CTV News, euronews