V čase koronavírusovej pandémie, kedy sa nielen Slovensko, ale doslova celý svet zmieta v panike, sa občanom krajiny prihovorila Zuzana Čaputová. Kým ostatní predstavitelia štátu hovoria predovšetkým o nariadeniach či povinnostiach, prezidentka sa snažila priblížiť k ľuďom, ktorí momentálnu situáciu nezvládajú príliš dobre.

Zuzana Čaputová nie je len hlavou štátu, ale predovšetkým matkou dvoch dcér Emy a Ley. Ako ostatní politici, aj ona sama si preto uvedomuje riziko pandémie, ktorá momentálne paralyzovala celý svet. Ako prezidentka tvrdí, nie je žiadnou hanbou, ak sa cítite sami, prípadne nezvládate predmetnú situáciu, pričom v týchto prípadoch môžete počas neľahkého obdobia kedykoľvek požiadať o pomoc.

“Ak sa cítite osamelí, máte úzkosť alebo obavy, sú tu odborníci, ktorí sú pripravení vám pomôcť. Táto situácia je náročná pre všetkých a nie je žiadnou hanbou nechať si poradiť od odborníkov na duševné zdravie,” vyzýva prezidentka. Ako zároveň dodáva, obyčajne je pre každého z nás prirodzené, keď sa so svojimi trápeniami zverí blízkym, prípadne sami môžeme byť oporou niekomu, kto sa cíti horšie.

Momentálna situácia je však voči ľuďom z celého sveta neúprosná a mnohí ostali, žiaľ, sami. Zuzana Čaputová preto apeluje na Slovákov, aby v prípade stresu či úzkosti vyhľadali pomoc na stránke ktopomozeslovensku.sk, prípadne na bezplatnej linke či chate stránky Liga za duševné zdravie. “Verím, že situáciu spoločne zvládneme a toto obdobie bude čoskoro za nami,” dodala prezidentka. Sme v tom spolu!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova