Pri následkoch po ochorení Covid-19 zrejme pôjdete do kúpeľov: ZADARMO!

Dátum:

​Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo lákavú novinku ohľadom preplácania kúpeľných zariadení po prekonaní Covid-19. Pri nepríjemných následkoch ochorenia by sa tak mala o výdavky spojené s rehabilitáciou postarať samotná zdravotná poisťovňa!

Nová mutácia koronavírusu zanecháva podľa pozorovania vedcov v telách pacientov nepríjemné a najmä dlhodobé následky aj po oficiálnom prekonaní vírusového ochorenia. Odborníci z ministerstva zdravotníctva tak hľadajú možnosti, ako sa úspešne z dopadov pozitivity vyliečiť. Rezort rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a aktívne pripravuje legislatívnu zmenu, ktorá by mala týmto pacientom výrazne finančne pomôcť.

Ministerstvo zdravotníctva so zástupcami kúpeľov prerokúvajú primárne diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zdravotnou poisťovňou v kúpeľnej po-covidovej rehabilitácií. „Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

„V súčasnosti navrhujeme jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. Vedieme zároveň naďalej odborné diskusie aj o tom, aby takýto zoznam bol rozšírený,“ povedal Peter Stachura, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva. Ak prejde návrh zrýchleným legislatívnym konaním, tieto liečenia by mohli prísť pre pacentov do praxe už o dva týždne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: IG/spa_aphrodite

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...