​Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo lákavú novinku ohľadom preplácania kúpeľných zariadení po prekonaní Covid-19. Pri nepríjemných následkoch ochorenia by sa tak mala o výdavky spojené s rehabilitáciou postarať samotná zdravotná poisťovňa!

Nová mutácia koronavírusu zanecháva podľa pozorovania vedcov v telách pacientov nepríjemné a najmä dlhodobé následky aj po oficiálnom prekonaní vírusového ochorenia. Odborníci z ministerstva zdravotníctva tak hľadajú možnosti, ako sa úspešne z dopadov pozitivity vyliečiť. Rezort rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a aktívne pripravuje legislatívnu zmenu, ktorá by mala týmto pacientom výrazne finančne pomôcť.

Ministerstvo zdravotníctva so zástupcami kúpeľov prerokúvajú primárne diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zdravotnou poisťovňou v kúpeľnej po-covidovej rehabilitácií. “Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

„V súčasnosti navrhujeme jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. Vedieme zároveň naďalej odborné diskusie aj o tom, aby takýto zoznam bol rozšírený,” povedal Peter Stachura, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva. Ak prejde návrh zrýchleným legislatívnym konaním, tieto liečenia by mohli prísť pre pacentov do praxe už o dva týždne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: IG/spa_aphrodite