Mikulášovi Černákovi sa v roku 2015 podarilo vydať knihu, ktorá bola mimoriadne obľúbená. Jej písanie a následné publikovanie mu neprekazili ani mreže, pričom obklopujú jeho život takmer 25 rokov. Najnovšie sa príbeh bývalého mafiána dočká filmového spracovania, do ktorého mohol hovoriť aj samotný väzeň.

Boss všetkých bossov po vzatí do väzby nechcel s kriminalistami spolupracovať a o svojich trestných činoch mlčal. Až po niekoľkých rokoch si uvedomil, že tzv. bobrík mlčanlivosti mu rozhodne nepomáha a bude musieť prehovoriť o krvavej minulosti. Potom, čo sa mu rozviazal jazyk, publikoval knihu a najnovšie sa už pracuje na sfilmovaní jeho príbehu.

Mikuláša Černáka stvárni obľúbený slovenský herec Milan Ondrík. Na natáčanie sa pripravoval s fighterom a zakladateľom akcie Králi ulíc Cyrilom Pažitným. O rodákovi z Brezna je totiž všeobecne známe, že miluje cvičenie a v posilňovni trávil dlhé hodiny. Jeho spolupracovníka Róberta “Kýbla“ Lališa si zahrá Marián Labuda a Dušan Cinkota sa pred kamerou zmení na Miloša Kaštana.

Scenár napísal Miro Šifra, ktorý mal skutočne veľa materiálu na spracovanie. Réžiu filmu má pod taktovkou Jakub Kroner a kamery sa zhostil Mário Ondriš. Do natáčania môže zasiahnuť aj 56-ročný kriminálnik, ktorý kedysi šéfoval podsvetiu. Väzni umiestnení v leopoldovskej väznici majú päť schválených telefónnych čísel, pričom jedno z Černákových momentálne patrí scenáristovi Šifrovi. Údajne spolu pretelefonovali niekoľko hodín, kedy spoločne diskutovali o mafiánskom prostredí 90-tych rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: IG/cyrilpazitny, FB/Dodo Dubaj, YT/SME