Málokto vie, že na Slovensku je oficiálne uznaných 13 národnostných menšín. V posledných rokoch sa jedna z ďalších komunít snaží o prijatie aj zo strany vládnych predstaviteľov. Návrhom sa najnovšie zaoberá už aj ministerstvo spravodlivosti, ktoré podalo oficiálny podnet na diskusiu.

V našej krajine je momentálne 13 oficiálne uznávaných národných menšín, a to česká, maďarská, poľská, ukrajinská, nemecká, bulharská, srbská, moravská, rusínska, rómska, židovská, chorvátska a ruská. Posledné roky sa o prijatie snaží i vietnamská komunita, pričom sa po sčítaní obyvateľstva 2021 diskusia ešte viac zintenzívnila.

K vietnamskej národnosti sa totiž v spomínanom roku prihlásilo 2 793 občanov a 489 ju uviedlo ako ďalšiu národnosť. Predstaviteľ vietnamskej komunity na Slovensku Viet Nguyen upozornil, že Vietnamci sú súčasťou našej spoločnosti dlhé desaťročia. Podľa jeho slov je nutné hovoriť o ochrane rozvoja ich národnej identity.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Predstaviteľ vietnamskej komunity Viet Nguyen (vľavo), splnomocnenec pre národnostné menšiny László Bukovszky ( v strede), člen Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Ladislav Oravec (vpravo)

Zdroj: narodnostnemensiny.vlada.gov.sk | Foto: FB/Splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny, Unsplash