Rocková hudba patrí nepochybne medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie žánre hudby. Od päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia sa neustále vyvíja, hoci vtedy o nej na Slovensku, resp. vo vtedajšom Československu zmienky veľmi neboli.

U nás sa rocková hudba začala naplno rozvíjať a stávať populárnou v sedemdesiatych rokoch, postupne prakticky ovládla hudobnú scénu. Elán, neskôr Tublatanka či Team patrili v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch k absolútnej špičke. Prelom tisícročí priniesol novú vlnu, ktorá sa dostávala do popredia. Desmod, Inekafe, Horkýže Slíže… Trošku v úzadí, resp. čiastočne mimo mainstream si vyšlapávali svoju cestu Zona A či Konflikt. V posledných rokoch popri týchto všetkých, stále aktívnych skupinách, si svoje miesto na scéne vydobýjajú desiatky mladých skupín, ktoré rozhodne majú potenciál a viaceré sú už dobre známe širšej verejnosti, hoci to nie je ani trošku jednoduché.

[sociallocker]My sme vybrali takmer tri desiatky kapiel, ktorým môžete dať svoj hlas. A aby ste si nemuseli vyberať len jediného interpreta, môžte označiť rovno piatich.

[poll id=”49″]

Tak kto uspeje? Stará overená klasika alebo mladé pušky?

Foto: depositphtos.com
[/sociallocker]