Škandály kráľovskej rodiny vyplávajú na povrch bleskovo rýchlo alebo extrémne pomaly, no na verejnosť si nájdu cestu zakaždým. Nevera princa Charlesa bola v médiách svojho času omieľaná príliš často, aby sa o tom dalo pochybovať. Manželka, a zároveň mimoriadne obľúbená „kráľovná sŕdc“ Diana za ním však nezaostávala a svoje chodníčky si vyšliapala aj ona sama.

Kráľovský pár Diana a Charles sa zoznámili vďaka jej sestre Sarah, ktorá bola predtým Charlesovou priateľkou. Vzťah im ale nevyšiel, a tak mala Diana voľné pole pôsobnosti a za svojho princa sa vydala v roku 1981 plná lásky a očakávania romantického manželstva. Následník trónu mal však stále srdce plné citov pre bývalú partnerku Camillu, ktorá nebola „vhodnou“ princeznou pre kráľovský dvor, avšak aj po uzavretí zväzku s Dianou jeho aféry s ex-partnerkou pokračovali.

Princezná sa snažila manželstvo udržať, no neustále návaly informácií o Charlesovej nevere ju nakoniec nechali voči partnerovi chladnou a začala lásku hľadať na iných miestach, v náručiach iných mužov. Jedným z nich bol aj celkom priemerný chlapík, v tom čase pôsobiaci v automobilovom priemysle menom James Gilbey.

Hriešny rozhovor, ktorý svojho času šokoval verejnosť, vznikol v roku 1990 počas vianočných prázdnin: „No čo, miláčik, čo sa takého dnes stalo?“ začal telefonát Gilbey. „Na obede som sa cítila veľmi zle. Cítila som sa veľmi smutne a prázdne. Chápeš, po tom všetkom, čo som pre túto pos**tú rodinu urobila,“ priznala sa mu princezná Diana. Po tom, čo ju James upokojil, si začali posielať vzdušné bozky a slová plné vášne: „Chcem, aby si na mňa po polnoci myslel,“ povedala kráľovná sŕdc, pričom jej milenec odvetil: „Nemusíš ma povzbudzovať, aby som na teba myslel. Posledné tri mesiace nerobím nič iné,“ vyslovil James. „Neboj sa, teraz sa so sebou nehrám. Už som sa nehral pri myšlienke na teba celých 48 hodín,“ dodal odvážne.

Aj keď Diana odbočila z chodníčka nežnej princeznej Anglicka, svojich priaznivcov mohla naďalej rátať v miliónoch a neveru u nej vzhľadom na okolnosti prehliadali. Kráľovná sŕdc a jej úmrtie v roku 1997 zasiahlo celý svet, aj keď jej titul „jej kráľovská výsosť“ v tom čase už dávno neprináležal.

Fotografiu mladej Diany nedávno uverejnil na sociálnej sieti jej brat Charles Spencer. Obraz zachytáva princeznú vo veku šiestich rokov v spoločnosti svojho mladšieho súrodenca Charlesa. Tomu po uverejnení obrázkovej spomienky na sestru Dianu pribúdajú komentáre pod príspevkom v tisícoch. Princezná sa zapísala do mnohých ľudských sŕdc ľudí počas života, pričom v nich ostáva naďalej aj po svojej smrti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: flickr.com, youtube.com, Twitter/@cspencer, wikimedia.org