V Starom Smokovci bolo cez víkend poriadne rušno, keď do vládnej vily Kamzík zavítali viacerí členovia vlády. Hoci sa mohlo na prvý pohľad zdať, že ide o akési tajné politické zasadnutie, dôvod návštevy Tatier bol oveľa prozaickejší a neformálnejší. 

V sobotu večer sa pred vládnou vilou Kamzík v Starom Smokovci zišli vládne limuzíny a okolo vily postávali policajti v civile. Limuzíny mali pritom patriť napríklad ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi, no aj súčasnému premiérovi SR Eduardovi Hegerovi, foto >>> TU <<<.

Hoci sa mohli mnohí na prvý pohľad domnievať, že sa chystá tajné stretnutie vlády a rokovania za zatvorenými dverami, nebolo tomu tak. Podľa informácií Nového Času sa politici stretli kvôli sledovaniu hokeja slovenskej reprezentácie s Dánskom.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR neskôr potvrdil, že išlo o čisto neformálny zraz: „Niekoľkí členovia vlády SR vrátane predsedu vlády SR sa zúčastnili na neformálnom stretnutí vo VZ Kamzík spolu s rodinnými príslušníkmi,“ uviedli. Hovorca strany SaS na záver ešte zdôraznil, že sa rozhodne nejednalo o žiadnu koaličnú radu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR