Vianoce sa rozhodne nezaobídu bez odvážneho chlapca Kevina McCallistera a banditov, ktorí vždy doplatia na svoje lepkavé ruky. Je neuveriteľné, že od premiéry obľúbeného filmu ubehlo už prekvapivých 32 rokov.

Americká komédia Sám doma, kde hlavnú úlohu stvárnil vtedy len 10-ročný Macaulay Culkin, sa stala vianočnou filmovou klasikou nielen v zahraničí, ale i na Slovensku. Mokrých banditov si zahrali Daniel Stern, ktorý stvárnil hlúpeho zlodeja Marva, kým Joe Pesci bol predstaviteľom nešťastníka Harryho.

Ani jeden z hercov to počas natáčania nemal jednoduché, čo nedávno potvrdil aj samotný Pesci. Ten mal skúsenosti s ohňom už pri prvej časti Sám doma, no o čosi problematickejšie sa stalo nakrúcanie druhého pokračovania Sám doma 2: Stratený v New Yorku. V jednej zo scén mu totiž Kevin nastražil pascu, pri ktorej sa filmovému Harrymu zapálila čiapka priamo na hlave.

79-ročný herec až teraz priznal, že práve počas tejto scény utrpel zranenie. „Popri očakávaných hrčiach, modrinách a všeobecnej bolesti, ktorú môžeme spájať s týmto konkrétnym typom fyzického humoru, som utrpel vážne popáleniny na temene hlavy,“ povedal v rozhovore pre magazín People. Aj napriek tomu Pesci upozornil, že natáčanie bolo veľmi zábavné a tešil sa z rovnakého obsadenia postáv, keďže s jeho hereckým kolegom Danielom Sternom sa stali dobrí priatelia.

Pri tejto scéne herec utrpel zranenia

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com | Foto: Twitter | Video: YT/Eli D