Bratislavský Slovan sa po návrate klubového futbalu po reprezentačnej prestávke zase o niečo viac priblížil zisku šiesteho titulu v rade. Zdolal Podbrezovú 2:1, mnohých ale nepochybne zaujímala iná vec.

Prečo nehral Gerson Rodrigues, autor piatich gólov v ôsmych dueloch od príchodu na hosťovanie? Odpoveď je jednoduchá, no šokujúca.

Luxemburský reprezentant s nálepkou problémového hráča sa totižto po reprezentačnej prestávke nevrátil do Bratislavy, nehlásil sa ani na tréningoch.

O góly do siete Podbrezovej sa postarali dvaja odchovanci Slovana, a síce Dávid Strelec (aktuálne je v Slovane na hosťovaní) a Nino Marcelli.

„Nemali sme tu Rodriguesa, neprišiel (zo zrazu). Musíme to riešiť, aj ja, aj klub. Sú to disciplinárne veci a to sa nedá, nemôžem uhnúť doľava-doprava. Pre mňa je prvoradé mužstvo,“reagoval na vzniknutú situáciu Weiss starší.

„Gerson má veľkú kvalitu, je hotový futbalista. Určite, má nálepku experta, tá jeho genéza to ukazuje. Ale dobre som sa s ním porozprával a určili sme si pravidlá hry, ktoré, verím, že budú fungovať. Pokiaľ bude dodržiavať naše mantinely, bude platným hráčom. Títo experti milujú hru. Pokiaľ bude disciplinovaný, bude veľkým prínosom. Verím, že to tak bude,“ nádejal sa tréner lídra Niké ligy vo februári. Zdá sa, že márne. Ako bude situácia pokračovať, uvidíme.

Čo sa týka Slavana, po sobote mal náskok na čele tabuľky už 18-bodový a teoreticky by mohol sláviť už o týždeň na pôde Žiliny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/skslovanbratislava