Protivojnový PROTEST v Bratislave: Ľudia ležali na zemi ako mŕtvi!

Dátum:

V Bratislave sa konal v piatok protivojnový protest iniciatívy Mier Ukrajine. Pred Veľvyslanectvom Ruskej federácie sa zišli ľudia, aby podporili podujatie Musíme zastaviť genocídu na Ukrajine. Protestujúci si ľahli na chodník, aby tak napodobnili mŕtvych, ktorí boli zabití v Buči.

Pred Veľvyslanectvom Ruskej federácie sa v piatok v Bratislave zišli protestujúci za mier na Ukrajine. Vyjadrili tak nesúhlas s genocídou páchanou na ukrajinských ľuďoch. „Celý svet vidí fotografie ruskými okupantmi umučených, znásilnených a zavraždených obetí. Ich telá sa našli ležiace v masových hroboch či ležiace na uliciach, s rukami zviazanými za chrbtom,“ uviedla iniciatíva Mier Ukrajine.

Tá zároveň poukazuje aj na masívnu ruskú propagandu, ktorá brutálne činy popiera alebo zľahčuje. Iniciatíva požaduje vytvorenie humanitárnych koridorov na evakuáciu civilistov a je presvedčená, že ruskú agresiu zastaví len silná obrana Ukrajiny a sankcie uvalené na Rusko. Vyzýva okrem iného aj k embargu na ruskú ropu a plyn.

Pozývame preto všetkých priateľov Ukrajiny budúci týždeň pred Nemeckú ambasádu, kde rovnakým protestom vyzveme Nemeckú spolkovú republiku k činom,“ dodali. Na zverejnených fotografiách z akcie pritom protestujúci ležia na ulici na hromadách so zviazanými rukami za chrbtom, aby tak stelesnili mŕtve obete po masakri v Buči. Do našej pomoci Ukrajine prostredníctvom systému S 300 sa obul Robert Fico, ktorému ale naložil Eduard Heger a ďalší.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  FB/Mier Ukrajine

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...