O osude Roberta Fica sa rozhodlo v stredajšom hlasovaní parlamentu. O tesné dva hlasy napokon šéf Smeru nepoputuje pred súd, ktorý by rozhodol o jeho prípadnej kolúznej väzbe. Po ukončení hlasovania viacerí politici neskrývali svoje silné emócie.

O slovo sa prihlásil minister financií Igor Matovič, ktorý aj na sociálnej sieti neskŕyval rozhorčenie. “Účasť 150 poslancov … to skorumpovaného zločinca stálo veľmi veľa … niekto to urobil z naivity, niekto z hlúposti, niekto za prachy a niekto si chcel len kúpiť poistku, aby raz nevydali spravodlivosti jeho … ,” načrtol možné dôvody, pre ktoré koaliční poslanci hlasovali proti Ficovmu vydaniu. OĽaNO najnovšie žiada vylúčenie dvoch poslankýň, ktoré nezahlasovali za, pričom jedna nehlasovala a druhá sa zdržala.

Otázna bude aj účasť Sme rodina v koalícii, keďže hnutie sa zdržalo hlasovania, kým s ich hlasmi by všetko dopadlo inak. Rázne vyjadrenie poskytla ministerka Mária Kolíková: “Rozhodnutie parlamentu ma sklamalo, vnímam to ako zlý signál voči verejnosti. Poslanec nie je viac alebo menej ako hocikto iný. Ak by som hlasovala, dala by som priechod spravodlivému procesu,” uviedla.

Strana Za ľudí taktiež vyjadrila kritiku k výsledkom hlasovania: “Rozhodli sa ho podržať ľudia, ktorí sľubovali občanom a voličom, že sú proti korupcii a proti mafiánskemu štátu, ktorý sa tu za vlád Smeru rozťahoval… Niektorí poslanci sa im dnes vysmiali do tváre a rozhodli, že na Slovensku nad občanmi sedí Robert Fico.” Poriadne tvrdé slová zvolila aj Lucia Ďuriš Nicholsonová: “Koalícia slabochov a banda opozičných lúzrov (tam rátam aj Sme rodina),” poznamenala politička so slovami, že prišla o všetky ilúzie. Samotný Fico bol veľmi strohý: “Ďakujem každému poslancovi, ktorý ma podporil, a rešpektujem každého, kto mal na to iný názor,” uviedol a zmizol za dverami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovič, Mária Kolíková, Za ľudí, YT/HNtelevízia│ Foto: YT/ SME