Na východe Slovenska sa udial kuriózny prípad, ktorý má potrestať nezodpovedného majiteľa netradičným spôsobom. Zrejme prvýkrát v histórií našej krajiny sa do celej kauzy zapojil aj exekútor, ktorý však nepôjde po majetku, ale po psovi menom Dragon.

Polícia zaznamenala viacero prípadov od obyvateľov Ťahanoviec v Košiciach, pričom sa sťažovali na psa, rotvajlera Dragona, ktorý napáda ostatné psy či ľudí, a zároveň ničí cudzí majetok. Jeho majiteľ Pavel Kamenský s ním totiž chodí na prechádzky bez náhubku, a dokonca aj bez vodítka.

Majiteľ nebezpečného psa je však presvedčený, že jeho chlpatý miláčik nič zlé nerobí a s ostatnými psami sa chce iba hrať. Zároveň zdôrazňuje, že rotvajler vyrastal v blízkosti detí a určite by im neublížil. Jeho slová však úplne vyvracajú pravidelné telefonáty na políciu susedov, ktorí sa boja o svoj život. Celú záležitosť začalo nakoniec riešiť mesto Košice, ktoré Kamenskému uložilo právoplatne vykonateľný trest prepadnutia veci.

Miloš Ihnát, starosta obce Ťahanice, uviedol, že ide o prvý takýto prípad v rámci Slovenskej republiky, keďže pes Dragon sa od septembra 2017 stal oficiálne majetkom štátu. „Tento problém musíme vyriešiť, lebo je to ohrozenie pre všetkých našich obyvateľov. Majiteľ zatiaľ dobrovoľne neodovzdal psa mestskej polícii alebo štátnemu orgánu, preto teraz nastupuje nútený výkon rozhodnutia, a to exekúcia,“ uviedol Ihnát pre cas.sk.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Pixabay, Facebook