V polovici apríla šokovala celé Slovensko kauza hudobníka a moderátora Tomyho Kottyho, ktorý bol tvárou relácie Farma X-tra a taktiež sa mu hudobne darilo v rámci spolupráce s produkčnou spoločnosťou Illuminate Production. Všetko sa zmenilo potom, čo mal v podguráženom stave fyzicky napadnúť svoju priateľku Ráchel Karnížovú.

22-ročná influencerka a módna návrhárka neostala po útoku ticho a o domácom násilí prehovorila prostredníctvom sociálnych sietí. Červenovláska si okamžite získala mimoriadnu pozornosť publika, a kým sa jej niektorí snažili podať pomocnú ruku, iní jej v komentároch zanechávali poriadne ostré odkazy. Sama Ráchel s odstupom času priznáva, že o ťažkej situácii nebolo jednoduché hovoriť, nakoľko sa našli aj takí, čo jej neverili.

Najnovšie prijala pozvanie na rozhovor pre TV Markíza, kde otvorene prehovorila nielen o svojom podnikaní, ale aj o závažnej kauze. Rodáčka z východného Slovenska bez okolkov priznala, že jej skúsenosť s políciou nie je vôbec pozitívna, pričom vie, že fyzické útoky od expartnera si nezaslúžila.

“Ja viem presne, ako náš vzťah vyzeral a ako sa to všetko stalo a viem, že som v tom vzťahu neurobila ja nič zlé. Takže nejak ma to akože nevzalo, len ma to vzalo z toho pohľadu, že keby ja som bola nejaká obeť domáceho násilia a premýšľala by som nad tým, že vyjdem s niečím takým von a vidím komentáre, ktoré sú pod mojimi príspevkami, kde ma ľudia obviňujú, že pozri, ako sa oblieka, však si za to môžeš sama,” povedala Ráchel s tým, že nejde o to, ako sa žena prezentuje, prípadne oblieka, kým obeťou môže byť skutočne ktokoľvek.

Kottyho expriateľka zároveň vyzýva osoby, ktoré si prešli podobnou skúsenosťou, aby neváhali vyhľadať centrá pomoci na Slovensku. Niektoré z nich majú okrem iného podávať informácie a konkrétne právne rady zadarmo: “Odkedy sa to stalo mne, tak úplne som oveľa viacej múdrejšia v tom a už viem čo, lebo predtým som sa o to vôbec nezaujímala a už by som asi vedela, ako sa zachovať v takej situácii,” vyzýva k informovanosti.

Ráchel tiež otvorene uviedla, že aj keď sa ju Tomáš nesnažil už vôbec kontaktovať, prvé mesiace po útoku sa obávala o svoju bezpečnosť. Dnes sa už cíti byť v poriadku: “Ja si stále nemyslím, že on je zlý človek, len má proste nejaké problémy, ktoré musí on si vyriešiť. A ja stále mu želám dobre, aby sa zmenil a aby pochopil, čo sa vlastne stalo a dúfam, že raz na tom bude lepšie,” dodala Ráchel pre TV Markíza.

V prípade, že ste obeťou násilia, kontaktuje bezplatnú linku 0800 212 212 alebo sa informujte na stránke Zastavme násilie.

Celý rozhovor si môžete vypočuť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk | Foto: IG/rachellkka