SSC Neapol, medzi ktorého opory patrí aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, odohral v úvodných dvoch kolách dva odlišné zápasy. Jeden duel 3:0 vyhral, druhý 0:3 prehral. V treťom kole čelil Parme.

Domáci Neapol, ktorý už využil aj služieb novej ofenzívnej tváre Romelua Lukakua, bol blízko nečakanej prehry, veď Parma patrí medzi najočakávanejších kandidátov na boje o záchranu, hoci, paradoxne, v minulom kole zdolal AC Miláno.

A blízko výhry bol aj v Neapole. Od 19. minúty viedl v Neapole 0:1 a tento stav platiť až do 91. minúte. Avšak Lukaku v 92. minúte vyrovnal a Anguissa v 96. minúte strelil víťazný gól.

Všetko možno ale mohlo byť inak, nebyť veľkej taktickej chyby hosťujúceho trénera. Ten aj napriek tomu, že brankár Suzuki mal už žltú kartu, využil v 73. minúte posledné dve striedania, a práve to sa mu poriadne vypomstilo. V 78. minúte totižto Suzuki dostal aj druhú žltú kartu a do brány tak musel hráč.

Tejto pozície sa ujal obranca Enrico Del Prato, ktorý napokon dvakrát inkasoval. Síce ani jeden z gólov nebol vyslovene jeho, je možné, že profesionálny brankár by aspoň raz neinkasoval.

Zdroj: Flashscore | Foto: YT/Serie A