V uplynulých hodinách sa premiér Igor Matovič opätovne prihovoril občanom s vyjadrením, ktoré prekvapilo množstvo Slovákov. Ako upozornil, Úrad vlády zverejnil po hlasovaní 6-minútovú nahrávku z pondelkového rokovania, kde mal Richard Sulík tvrdiť iné, ako následne odkomunikoval s novinármi.

Na predmetnom zasadnutí bolo ústrednou témou plošné testovanie krajiny a následné pretestovanie území, kde incidencia neklesne pod 0,05 percenta, pričom nikto z prítomných nemal byť proti.

„Tento víkend spustiť plošné okresné testovania za podmienok ako v Nitre, zjednodušene povinné a teda, že nemáš certifikát, nejdeš do prírody, nejdeš do práce. Spustiť ho v najzasiahnutejších okresoch, ktoré prejavia ochotu a schopnosť si to zorganizovať ako v Nitre,“ povedal premiér, na čo Sulík reagoval so súhlasom. Aj keď sa pred obednou prestávkou snažil ešte dostať k slovu, Matovič ho udelil Milanovi Krajniakovi, s ktorým odkomunikoval, že celoplošné testovanie nemá zabezpečiť ministerstvo obrany, ale samosprávy.

Nakoľko sa Jaroslav Naď následne z médii dozvedel, že Sulík je podľa vlastných vyjadrení proti plošnému testovaniu, vláda odhlasovala zverejnenie nahrávky z časti pondelkového (11. januára) rokovania. „Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,“ uviedol minister obrany, ku ktorému sa pridal aj Matovič.

„Ďalej sa takto ísť nedá, stačilo. Lož nemôže byť donekonečna pracovným nástrojom. Bohužiaľ, stalo sa pravidlom, že náš kolega na vláde hovorí niečo úplne iné, ako následne komunikuje v médiách. Naposledy o tom, ako je jeho strana veľmi veľmi proti celoplošnému testovaniu. Čo je lož,“ nekládol si servítku pred ústa premiér.

Ešte predtým, ako bola nahrávka zverejnená, vystúpil pred médiá samotný Sulík, aby sa ospravedlnil. „Budete tam počuť to, že Igor Matovič sa pýta do pléna, kto súhlasí s masívnym celoplošným testovaním, vzápätí hovorí, že chce tento víkend začať s testovaním v najviac zasiahnutých okresoch, a do toho som mu povedal, že súhlasíme,“ vysvetľuje Sulík s tým, že v tomto prípade údajne malo dôjsť k nedorozumeniu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj: TK | Video: HNonline.sk | Foto: FB/I.M., R.S.