Európsky šampionát vo futbale s poradovým číslom sedemnásť doslova klope za dvere a v túto chvíľu je každé, i drobnejšie zranenie, pre jeho účastníkov doslova nočnou morou. Jednu takú zažíva aj náš súper zo základnej skupiny.

Stálicou základnej zostavy Ukrajiny je aj ľavý obranca Vitaliy Mykolnko, ktorý nastúpil v kvalifikácii do všetkých zápasov v základe a len dvakŕat z desiatich prípadov bol vystriedaný pred záverečným hvizdom.

Vitaliy Mykolnko hrával stabilne aj za Everton v Premier League a nik nepochyboval o tom, že bude patriť k oporám Ukrajiny aj na šampionáte. Avšak v generálke proti Maldavsku si obnovil zranenie členku, pre ktoré nebol k dispozícii svojmu zamestnávateľovi v závere ročníka.

V túto chvíľu je jeho návrat otázny a hoci by nemusel byť mimo nejako dlho, v prípade takýchto obnovených zranení sa ťažko predpovedá doba liečenia. Ukrajinci začínajú EURO duelom proti Rumunsku v pondelok 17. júna, v piatok 21. júna, teda o deväť dní bude ich súperom práve Slovensko, ktorému by takáto absencia v súperovom tímu padnúť vhod. Každopádne ale v túto chvíľu nie je na 100%-ne isté, kedy bude môcť Mykolenko naskočiť do zápasového zaťaženia.

Zdroj: Liverpoolecho | Foto: IG/everton