Real Madrid je aktuálne na 2. mieste La Ligy s minimálnou stratou na senzačného lídra z Girony, zatiaľ čo FC Barcelona i Atlético Madrid mierne strácajú. Real disponuje relatívne užším kádrom a ten ešte sužujú zranenia.

Po tom, ako sa v úvode ročníka zranil na cca 6 mesiacov stopér Éder Militao ale Real i tak odmietol hľadať na trhu alternatívy, ktoré by ho zastúpili. Podobne tak klub prekvapil, že nezískal žiadneho TOP útočníka po odchode Benzemu.

I tak ale v Madride oslovovali dokonca aj postup zo skupiny v Lige majstrov, dokonca bez straty bodu. Avšak najnovšie udalosti nútia vedenie Realu Madrid meniť svoje postoje ohľadom plánu, že posily sa budú podpisovať až v lete 2024.

„V klube to máme nastavené tak, že prestupy sa riešia v lete,“ povedal nedávno Ancelotti, hoci zranených hráčov už behom jesene mali v klube viac než dosť. Najnovšie ale z hry vypadol stopér či krajný obranca David Alaba. Ten môže byť mimo hru do konca sezóny.

„Nemôžem povedať nie. Interne sme sa o možnosti nových posíl rozprávali. Dáme si čas na rozmyslenie, prestupové okno je otovrené celý január. Budeme o tom jednať,“ priznal ale v čase, keď napríklad na post stopéra by tri mesiace mal len dvoch hráčov. Netreba dodávať, že klub hrá v systéme s dvomi stopérmi a aj Tchouanémi, ktorý zvykne zaskočiť, je zranený.

Zdroj | Foto: Twitter/Fabrizio Romano