Tatran Prešov si v sezóne 2022-23 ako nováčik v 2. lige, hoci je to klub s históriou hodnou najvyššej súťaže, nečakane dokráčal takmer k priamemu postupu. Napokon skončil druhý a neprepísal ani históriu baraži. Aká je situácia teraz?

V sezóne 2023-24 mal byť Prešov zrejme najväčším favoritom na postup, no tri kolá pred koncom sa zdá, že môže podliezť aj druhú latku.

Na čele je od začiatku sezóny nepretržite Komárno, ktoré teoreticky už v 28. kole môže pečatiť svoj historický postup medzi elitu. Stači mu vyhrať v Humennom a spoliehať sa na ďalšiu bodovú stratu Prešova. Teraz má totižto 5-bodový náskok.

Avšak Prešov bude v sobotu 4. mája čakať náročný duel o uhájenie 2. priečky na pôde Petržalky. Tá nemala dobrý vstup do sezóny, no v tabuľke formy za ostatnych 5, 10, 15 i 20 kôl je na čele, ostatných päť duelov vyhrala so skóre 14:3. A aktuálne je za Prešovom len o dva body.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FC Petržalka (@fcpetrzalka)

Práve 2. miesto je kľúčové, pretože tento tím vyzve v baráži o Niké ligu predposledný klub najvyššej súťaže. Tým budú buď Michalovce, ktoré v posledných týždňoch pod vedením Františka Straku excelujú, alebo tápajúce FC Košice. Práve tie majú zrejme oveľa reálnejšie ukončenie sezóny na 11. mieste.

Futbalové Slovensko (a hlavne východ) by určite rád videl derby Košíc proti Prešovu v boji o najvyššiu súťaž, no či k nemu naozaj dôjde, bude zaujímavé sledovať.

2. liga

Niké liga – skupina o záchranu

Zdroj: Hitky | Foto: YT/AS Trenčín