V strane Za ľudí to už dlhšie dobu poriadne vrie a stranícke nezhody vyústili do nečakaných krokov. Po tom, čo Andrej Kiska ohlásil zvolanie snemu, na ktorom môže byť Remišová odvolaná, sa predsedníčka rozhodla pre poriadne ostrý krok a jedného z členov vyhodila prostredníctvom SMS správy!

Po tom, čo v strane Za ľudí eskalujú napäté vzťahy a členovia si posielajú odkazy aj prostredníctvom mediálneho priestoru, sa rozhodol zakročiť bývalý predseda Andrej Kiska. Na sociálnej sieti to potvrdila predsedníčka Veronika Remišová: „V snahe o upokojenie situácie som sa cez víkend stretla s bývalým predsedom strany Andrejom Kiskom. Zhodli sme sa, že riešenie sporov v médiách strane škodí a nemôže pokračovať. Andrej Kiska dnes členom strany napísal osobný list, v ktorom ich okrem iného prosí o riešenie sporov vnútri strany kultivovaným spôsobom,“ uviedla.

Kiska okrem iného plánuje podľa informácií TVnovín zvolať aj stranícky snem, na ktorom Remišovej hrozí v prípade dostatočného počtu hlasov odvolanie z funkcie. Ministerka však urobila voči jednému zo svojich kritikov ostrý krok a s okamžitou platnosťou odvolala Romana Krpelana z postu straníckeho generálneho manažéra. Dôvodom malo byť podľa političky, ktorá nedávno skartovala dokumenty rovno na tlačovej besede, dlhodobé neplnenie si povinností.

Krpelan sa po vyhadzove rozhodol prehovoriť pre portál Aktuality a uviedol, čo sa malo v skutočnosti udiať: „Predsedníčka strany Veronika Remišová mi esemeskou oznámila, že ma chce odvolať z funkcie generálneho manažéra strany. Úroveň tohto pokusu považujem za nehodný predsedníčky alebo predsedu akejkoľvek strany a za neúctu voči komukoľvek, kto by mal byť takto odvolaný,“ rozhorčuje sa Krpelan so slovami, že pôvodne sa s ním Remišová chcela stretnúť kvôli dokumentom, no k stretnutiu napokon nedošlo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, aktuality.sk, FB/Veronika Remišová │ Foto: FB/Veronika Remišová