Mnohí Slováci sú zúfalí, keďže ich vysoká inflácia dostáva na kolená. Výrazné zdražovanie potravín, energií či pohonných hmôt ich núti siahnuť hlbšie do peňaženiek, ak je to vôbec možné. Z tohto dôvodu majú byť tisíckam rodín rozdané potravinové a hygienické balíčky.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci s partnerskými organizáciami bude počas mesiacov marec a apríl rozdávať 100-tisíc kusov potravinových balíčkov, v ktorých sa nachádzajú hlavne trvanlivé potraviny ako múka, ryža, cestoviny, cukor či strukoviny.

Rozdávať sa bude aj 65-tisíc hygienických balíčkov, ktoré budú obsahovať gél na pranie, saponáty, mydlo, čistiace prostriedky, zubnú pastu a šampón. ,,Táto forma pomoci je určená pre jednotlivcov, rodiny s deťmi, tiež dôchodcov, invalidov a ťažko zdravotne postihnutým ľuďom, ktorí sú príjemcami pomoci v hmotnej núdzi a ocitli sa v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii…,” uviedlo ministerstvo práce na sociálnej sieti.

Slováci nemusia o potravinové či hygienické balíčky žiadať. Partnerské organizácie spolupracujúce s rezortom práce zabezpečia, aby sa dostali k vybraným skupinám ľudí. Distribúcia balíčkov je súčasťou Operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MPSVR SR | Foto: FB/MPSVR SR, Unsplash