Rezort práce zasiahol do systému: Títo Slováci už PN-ku nedostanú!

Dátum:

V posledných mesiacoch sa ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny intenzívne zaoberá spôsobom, akým sa pacienti dostanú k dávke v práceneschopnosti. Nie je to tak dávno, čo prišlo k prvým zmenám, a najnovšie sa rezort rozhodol pre opatrenia, ktoré majú skomplikovať život podvodníkom!

Vláda 24. marca schválila digitalizáciu tzv. PN-ky, pričom prenos údajov zabezpečí Národné centrum zdravotníckych informácií a posunie ich až do systému Sociálnej poisťovne. Najnovšie sa rezort práce rozhodol, že ľudia nachádzajúci sa v karanténe, ktorí budú stále pracovať z domu, nedostanú dávku v práceneschopnosti.

Podvody s nárokom na PN-ku sa mali ešte viac zviditeľniť počas pandémie koronavírusu. Minulý rok mali kontrolóri zistiť až 404 porušení liečebného režimu, v dôsledku čoho udelili 146 pokút v priemernej výške 17 eur. Mnohí Slováci si tak z nemocenskej dávky spravili druhý príjem.

Peniaze tak majú dostať ľudia, ktorí sú skutočne chorí. „Vo všeobecnosti je na Slovensku problém s nedodržiavaním PN a so zneužívaním PN. Z nadnárodných výrobných firiem máme štatistiky, že na Slovensku je 2,5-krát viac ľudí na PN ročne, ako je tomu napríklad v Nemecku alebo na západe,“ uviedol generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov pre RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, RVS  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...