Rodičia vzali deti do lesa kvôli COVID-19: Pre TOTO ich vzala sociálka!

Dátum:

Rodičia sa snažia počas pandémie koronavírusu ochrániť predovšetkým svoje deti, ktoré sú taktiež ohrozenou skupinou. Lekári síce upozorňujú, že práve oni by mali ochorenie COVID-19 zvládať bez väčších problémov, avšak niekoľko prípadov úmrtia detí, a dokonca novorodenca, sa stali desivou realitou.

Rodina žijúca v malej ruskej obci sa rozhodla uniknúť nákaze koronavírusu odchodom do lesov pohoria Ural, ktoré sú hranicou medzi Európou a Áziou. Rodičia so sebou vzali okrem detí vo veku štyri, osem a deväť rokov aj jedlo a mobilný telefón. Kým spali len pod šírym nebom na dekách, pravidelne sa mali ozývať rodinným príbuzným.

Otec sa mienil v prípade nedostatku jedla vracať do obce, aby mohol získať ďalšie zásoby potravín. V deň, kedy mal prísť, sa však neukázal a nezdvíhal ani telefón. Sestra hlavy rodiny sa preto rozhodla konať a o pomoc požiadala políciu.

Muži zákona okamžite zahájili pátranie, pričom sa ich po pár hodinách podarilo nájsť. Deti podstúpili lekársku prehliadku, ktorá dopadla dobre, no aj tak boli odovzdané sociálnym pracovníkom. Rodičia čelia obvineniu za zanedbania starostlivosti. Dvojica tak bude musieť súdnou cestou bojovať o svoje vlastné deti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: interfax.com  |   Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...