Robert Fico ako víťaz predčasných parlamentných volieb 2023 disponuje dekrétom od prezidentky, vďaka čomu má dva týždne na zostavenie vlády. Politická strana OĽANO a priatelia však už teraz verejne vyhlasuje, o čo skutočne ide šéfovi smerákov.

Politická strana OĽANO a priatelia pred pár hodinami zvolala tlačovú konferenciu, pričom témou boli údajné skryté úmysly Roberta Fica. Roman Mikulec oznámil, že rešpektuje výsledky volieb, no naďalej budú upozorňovať na hrozbu deštrukcie právneho štátu.

Bývalý minister vnútra je presvedčený, že šéf smerákov chce zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry, vymeniť policajného prezidenta, vďaka čomu by zastavil vyšetrovanie korupčných káuz tzv. jeho ľudí. ,,Toto je to najdôležitejšie, o čo Ficovi išlo celú kampaň. Prioritne mu pôjde o to, aby zastavil vyšetrovania, aby vstúpil opäť do OČTK a aby vrátil to, čo tu fungovalo za jeho vlád – mafiánsky štát a ovplyvnené OČTK,“ vyhlásil Mikulec.

Podľa jeho slov je momentálne 25 ,,Ficových ľudí“ právoplatne odsúdených a ďalší sú obvinení alebo čakajú na rozsudky. ,,Prvé, čo oznámil Fico je, že potrebuje vymeniť policajného prezidenta a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica,“ uviedol člen Matovičovho hnutia. Je pravdou, že bývalý trojnásobný premiér na tlačovej besede skutočne priznal, že musí dôjsť k výmene na týchto pozíciách. Vysvetlil však, že dôvodom je predovšetkým očividná nenávisť voči strane Smer-SSD.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽANO a priatelia  |  Foto: FB/OĽANO a priatelia, Robert Fico