Poslankyňa Romana Tabák je známa svojimi nezvyčajnými vyjadreniami na sociálnej sieti, no aj priamo v parlamente. V mnohých prípadoch neprehovára iba k navrhovaným zákonom, no snaží sa apelovať i na kolegov. Spravila tak aj tentokrát, no je otázne, či jej slová padli na úrodnú pôdu.

Romana Tabák sa nedávno vyjadrila k návrhu Igora Matoviča, ktorý plánoval dať každému občanovi odmenu 500 eur, ak sa zúčastní parlamentných volieb. Podľa jej slov ju mrzí, že sa bývalý šéf rezortu financií hrá s mysľami ľudí, keďže si musí byť vedomý, že návrh zákona neprejde.

Jedným dychom dodala, že predsedu strany OĽaNO považuje za omnoho sympatickejšieho v porovnaní s Eduardom Hegerom. Následne Matovičovi odporučila, aby si jeden celý mesiac každý deň čítal Bibliu, konkrétne Žalm 1. Podľa jej slov sa mu určite zmení myslenie.

Tabák napokon využila svoj prejav na prečítanie svätého písma. ,,Blažený človek, čo nekráča podľa rady bezbožných a nechodí cestou hriešnikov, ani nevysedáva v kruhu rúhačov,“ odznelo v pléne, pričom prečítala ďalších päť bodov zo Žalmu 1. Za vyjadrenie si poslankyňa následne vyslúžila dve tlesknutia od kolegov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Romana Tabak  |  Foto: FB/Romana Tabak, NR SR, Igor Matovic