Róbert Botoš ako košický vajda intenzívne sleduje dianie v našej krajine spojené s druhou vlnou koronavírusu, pričom neskrýva sklamanie a hnev. Od politikov požaduje množstvo odpovedí, a dokonca je presvedčený, že vie, dokedy bude Slovensko trápiť pandémia.

Róbert Botoš bol v roku 2014 korunovaný v košickom Dome umenia za Rómskeho kráľa Róberta I. Ako zástupca rómskej komunity upozorňuje, že “jeho“ ľudia sa už koronavírusu neboja, keďže sa naň počas prvej vlny dobre pripravili, no trápi ich chudoba. Mnohí totiž nemôžu vycestovať hlavne do Anglicka, kde pracujú. ,,Nemôžu cestovať, stretávať sa, majú pocit, že všetko sa pre nich skončí,“ povedal monarcha pre plusku.sk.

Podľa slov košického vajdu predstavitelia štátu nastolili diktatúru, pričom ho nikto z vládnych strán neprizval k diskusií, čo by veľmi privítal. ,,Vláda stále hovorí o hygiene, dezinfekcií a rúškach. Prečo to všetko nezabezpečila pre každú slovenskú rodinu? Sú to drahé veci, ktorých kúpa citeľne poznačí rodinný rozpočet. Mnohí si ich však nemôžu ani dovoliť,“ hnevá sa Botoš.

Rómsky kráľ zároveň priznal, že sa modlí častejšie ako predtým za všetkých, nielen za Rómov. Dúfa, že budeme opäť žiť bez obmedzení a v tejto veci dokonca navštívil dvoch cigánskych šamanov. ,,Sú to muž a žena. Ona je úplne slepá, ale vidí duchovne, čo nás čaká. Povedala, že všetko zlé by sa malo skončiť do Vianoc,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/ ICOCRIM SLOVAKIA, Jozef Kmeťo, Gipsy Television