Aktuálna politická situácia je spojená s mnohými otáznikmi, pričom samotní politológovia majú niekoľko scenárov o ďalšom fungovaní súčasnej vlády. Ako sa však na celú záležitosť pozerajú občania? Politikom to dali jasne najavo!

Televízia JOJ sa rozhodla obrátiť na agentúru AKO, od ktorej si objednala exkluzívny prieskum. Uskutočnil sa v dňoch od 7. do 14. júla. Výskumníci sa zamerali na budúcnosť koalície. ,,Podľa vášho názoru vydrží či nevydrží súčasná vládna štvorkoalícia v súčasnom zložení až do konca volebného obdobia?“ znelo zadanie prieskumu verejnej mienky.

Výsledky preukázali, že viac ako polovica opýtaných (54,6 %) predpokladá, že vláda Eduarda Hegera sa určite rozpadne. Zánik súčasnej koalície najviac očakávajú hlavne voliči strany SaS, pričom ide až o 63 %. Iba 34,9 % Slovákov dúfa, že vláda zostane v pôvodnej štvorkoalícii.

K otázke sa nechcelo ani nevedelo vyjadriť viac ako 10 % opýtaných. Najväčšiu nedôveru mali občania, ktorí boli vo veku od 18 do 33 rokov. Najviac fandia súčasnej vláde ľudia z Bratislavského kraja (45 %), no v závese sú aj obyvatelia Žilinského, Trnavského a Banskobystrického kraja.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: plus.noviny.sk  |  Foto: YT/SME, DK, HNtelevízia, FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, TV JOJ