Keď sa vedúci katedry geokryológie na Moskovskej štátnej univerzite Anatolij Brouchkov v roku 2015 rozhodol, že si do tela vpichne 3,5 milióna rokov starú baktériu, okolie na neho hľadelo ako na blázna. Brouchkov je ale skalopevne presvedčený o tom, že práve táto baktéria mu zariadila nesmrteľnosť. 

[sociallocker]Vedec Brouchkov testoval baktériu Bacillus F najskôr na laboratórnych myšiach, neskôr sa ju rozhodol použiť sám. Podľa jeho slov je totiž kľúčom k večnému životu. Prečo? Baktéria do tela vypúšťa biologicky aktívne látky, ktoré následne správne naštartujú imunitu systému, v ktorom sa nachádzajú. V praxi to teda znamená, že človek, ktorý v sebe baktériu Bacillus F má, by nemal ochorieť. Brouchkov ale toto tvrdenie ešte vylepšil a nebojácne vraví o tom, že baktéria vám zastaví starnutie a zabezpečí nekonečný život v zdraví.

To, či je toto tvrdenie pravdivé, zatiaľ overiť nevieme. Bacillus F totiž prúdi v tele Brouchkova zatiaľ len rok. Mimochodom, samotnú baktériu našli vedci z Ruska zamrznutú v sibírskom ľade.

Foto: YouTube.com

[/sociallocker]