Strašný príbeh mladej rodičky Dominiky (18) sa odohral v galantskej nemocnici. Tehuľku mali lekári poslať domov napriek krvácaniu, neskôr nabral jej pôrod rýchly spád. Jej synček Samko zomrel dva dni po narodení.

Hrozný a smutný príbeh mladučkej mamičky Dominiky sa odohral pred pár dňami v nemocnici v Galante. Len 18-ročná žena sa vybrala na pravidelnú kontrolu k svojmu gynekológovi. Jej termín sa už pomaličky blížil a manželia sa tešili na svoje prvé bábätko. Všetky výsledky boli v poriadku a nič nenasvedčovalo tomu, že sa pôrod už čoskoro zmení na nočnú moru.

Uplynulú stredu oznámila Dominika lekárovi, že krváca, no ten ju poslal domov so slovami, že ju hospitalizujú v piatok. Keď mladú ženu konečne prijali, dostala injekciu proti bolesti. V sobotu ležala naďalej, hoci upozornila sestričku na to, že sa jej čosi nezdá a má bolesti. V nedeľu odtiekla budúcej mamičke časť plodovej vody, no opäť ju poslali spať so slovami, že má nabrať energiu na pôrod. Dominika sa bránila a povedala, že takéto problémy majú dedične v rodine a všetky ženy u nich rodia cisárskym rezom.

V pondelok po vysilujúcich kontrakciách krvácala Dominika tak, že z nej tieklo doslova prúdom, no aj tak jej personál tvrdil, že to určite ešte nie je pôrod. O tri hodiny neskôr sa už ocitla na pôrodnej sále a bez slov jej oznámili, aby rýchlo tlačila. “Nakoniec som ho vytlačila, bol celý modrý, nehybný, nedýchal. Povedali vraj, že je to moja chyba a nadýchol sa plodovej vody, že vlastne v tej vode sa nachádzalo množstvo jeho stolice,” plače zronená žena pre TV Markíza. Maličkého Samka previezli v kritickom stave na bratislavské Kramáre, no po 48 hodinách, bohužiaľ, zomrel.

Nemocnica v Galante poslala po tragédii jasné stanovisko: “Nemocnici je úprimne ľúto tejto nešťastnej udalosti. Spomínaná rodička bola od začiatku hospitalizácie neustále monitorovaná a nič nenasvedčovalo možným zdravotným komplikáciám. Pôrod prebehol spontánne. Žiaľ, dieťa po narodení nedýchalo a prítomný neonatológ a anesteziológ okamžite začali s jeho resuscitáciou,” odkázal hovorca Tomáš Kráľ. Dominika je ale presvedčená, že sa smrti malého Samka dalo predísť cisárskym rezom a plánuje sa obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. “Pocity sú strašne ťažké, ja to neviem ani opísať, ale neviem, ako budem bez neho takto žiť,” dodáva užialene.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: TV Markíza