To, v čo verili tisíce fanúšikov, sa stalo skutočnosťou. Do Česka pricestujú Slováci v takmer najsilnejšom zložení, ak teda nehovoríme o tom, že sa v našom tíme nepredstaví ani jeden hokejista z KHL.

Ktorí hráči budú najväčšími ťahúňmi reprezentácie? Samozrejme, kľúčovými by mali byť borci z NHL, okrem nich tradiční “švédsky tandem” Cehlárik s Hrivíkom.

Ak by sme mali vymenovať päticu rozdielových hráčov, tak v prvom rade by navzory veku mal byť oporou 20-ročný Juraj Slafkovský, ktorý ku koncu sezóny zbieral v NHL priemerne bod na zápas.

Dôležitými hráčmi by mali byť okrem neho kapitán Tomáš Tatar, ktorý síce nemá za sebou dobrú sezónu, no jednoznačne by mal byť lídrom aj v kabíne. Čo sa týka ďalších hráčov, veľké očakávania sú od Martina Pospíšila, nepochybne od Petra Cehlárika a za defenzívu predovšetkým Martin Fehérváry, ktorý má predsa len viac skúseností než Šimon Nemec, ktorý má pre zmenu určite vyšší potenciál pre budúcnosť.

Čo sa týka produktivity, tak aj v nej by mali dominovať hráči zo zámoria alebo Švédska. Ale kto bude ten najproduktívnejší? Nechajme sa prekvapiť.

Ak sa pozrieme na posledné roky, resp. posledných päť šampionátov, tak víťazmi národnej produktivity boli Marek Hrivík (2023), Juraj Slafkovský (2022), Peter Cehlárik (2021), Martin Marinčin (2019) a Ladislav Nagy (2018). V roku 2020 sa pre COVID nehralo.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hockeyslovakia