V siedmej sérii šou Česko Slovensko má talent nebola núdza o množstvo úžasných a jedinečných vystúpení, ktoré diváci sledovali so zatajeným dychom. Uplynulú sobotu sa však konalo semifinále, v ktorom sa so šou museli rozlúčiť desiatky výborných súťažiacich.

Do finále šou Česko Slovensko má talent sa každý rok dostane len hŕstka vyvolených, ktorí svojim vystúpením očarili porotu i divákov natoľko, aby im vyjadrili svoju mimoriadnu podporu. Tento rok sa to podarilo deviatim súťažiacim, pričom v priamom prenose sa predvedú na televíznych obrazovkách 1. decembra.

Finálovému večeru však predchádzalo semifinále, ktoré rozpačito moderovali Lujza Garajová Schrameková a David Granský. Akoby nasilu veselí moderátori sa len márne pokúšali komunikovať so znudenými súťažiacimi, z ktorých šli odpovede doslova ako z chlpatej deky.

Semifinalisti, ktorí mali možnosť zabojovať o hlasy divákov a postúpiť priamo do finále, sa prišli z veľkej časti iba ukázať pred kamery, kde ich výkony z pôvodného vystúpenia opäť hodnotila porota, avšak prostredníctvom internetového pripojenia. Každý z porotcov sa totiž nachádzal v domácom prostredí, pričom svoje názory na súťažiacich povedal Jakub Prachař z detskej oslavy u priateľov, Diana Mórová zo šatne v divadle, Marta Jandová z otcovho štúdia a Jaro Slávik z pohodlia domova. Na základe dokrútky diváci zahlasovali za bubeníčku Nikoletu Šurinovú, ktorú porotcovia vo “Veľkom tresku” najskôr nechceli posunúť ani do semifinále.

Speváci mali napokon o niečo viac šťastia a vďaka ľahšej prezentácii svojich čísel mohli odpáliť svoj hlas naplno. Aj keď pôvodné castingy priali množstvu hudobníkov, uplynulý večer všetkých absolútne prevalcoval raper Boki, ktorý svojim súperom nedal ani najmenšiu šancu na postup. Do finále však ostalo ešte jedno voľné miesto, ktoré mali porotcovia obsadiť zo súťažiacich, ktorí v dvoch skupinách semifinalistov skončili v diváckom hlasovaní na druhom mieste. V súboji operný spevák Miško vs. iluzionistka Kelly dali prednosť dáme, čím sa uzatvorila finálová deviatka. Boli ste s priebehom semifinále spokojní?

Názory divákov na seba nenechali dlho čakať

Zdroj: JOJ.sk | Foto: JOJ.sk