Na celom Slovensku prevláda skutočne nepriaznivé počasie a za posledných päť hodín sa zvýšil aj nárast výjazdov k dopravným nehodám. Pri udalostiach zasahujú všetky záchranné zložky. O situácii informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru i Polícia Slovenskej republiky. 

Podľa informácií zasahujú desiatky hasičov pri dopravných nehodách na takmer celom území Slovenskej republiky. Ich nárast ovplyvnila predovšetkým nepriaznivá poveternostná situácia.

“Za posledných 5 hodín boli príslušníci vyslaní k takmer 50 dopravným nehodám a pri desiatkach z nich stále zasahujú,” informovali hasiči.

Najväčší počet takýchto udalostí je zaznamenaných v Trnavskom kraji a Nitrianskom kraji – 13 dopravných nehôd v oboch krajoch. V Trnavskom kraji zasahujú hasiči najmä v okresoch Senica, Piešťany a Galanta. V Nitrianskom kraji pomáhajú najmä v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Levice.

“V Banskobystrickom kraji zasahujú hasiči pri 8 dopravných nehodách, v Košickom kraji pri 5, v Prešovskom a Žilinskom kraji pri 3, hasiči v Bratislavskom a Trenčianskom kraji vykonali 1 takýto výjazd,” uviedli hasiči.

Za posledných 5 hodín bola pomoc hasičov potrebná celkovo pri 47 dopravných nehodách!

Zdroj/Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Facebook/PZ SR