Parlamentné voľby 2020 sa blížia a do dňa, kedy sa rozhodne o ďalšom osude krajiny, ostávajú len tri týždne. Polícia ale odhalila škandalózne praktiky, ktorými sa páchateľ pokúsil o kupovanie hlasov.

S blížiacimi sa voľbami 2020 pribúdajú argumentami, ale aj útokmi nabité politické diskusie či masívne kampane na billboardoch. Okrem toho sa však predvolebnému boju nevyhýbajú ani diskreditačné kampane či odhalené pokusy o korupciu a kupovanie voličských hlasov.

Taký je aj najnovší prípad, ktorý zverejnila na sociálnej sieti polícia: “Máme prvý prípad volebnej korupcie. Vyšetrovateľ odboru Stred NAKA zadržal bezprostredne po prevzatí úplatku vo výške 1 000 eur jednu osobu, ktorej bolo následne vznesené obvinenie za prečin volebná korupcia, za ktorý jej hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. V prípade ide o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov v blížiacich sa voľbách,” uviedli.

Na internete sa strhla búrlivá diskusia o tom, ktorý z politikov sa nechal uplatiť, no podľa informácií televízie Markíza je všetko inak. Išlo totiž o neznámeho páchateľa, ktorý si mal pýtať úplatok od kandidáta OĽaNO Branislava Veselku so slovami, že mu vie zabezpečiť hlasy. Veselka z opozičnej strany však prípad ihneď nahlásil polícií, ktorá sa akcie odovzdávania úplatku zúčastnila a páchateľa zadržala.

K situácií sa pred pár minútami vyjadril na sociálnej sieti aj samotný Veselka: “Ten včerajšok bol strašne ťažký pre mňa, toľko stresu som nezažil,” priznal na rovinu. Jeho čestné konanie ocenil verejne aj líder Igor Matovič: “Náš kandidát Branislav Veselko (č. 131) pomohol odhaliť volebnú korupciu. Rimavskosobotčan, ktorý Veselkovi ponúkal získanie volebných hlasov za finančnú odmenu, je už obvinený… Čistiť Slovensko od korupcie nemôžeme len na najvyšších poschodiach, ale musíme ísť takto pekne od podlahy,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Veselka z OĽaNO prípad okamžite nahlásil na políciu, ktorá zatkla páchateľa priamo pri čine

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Facebook/Brano Veselko, Polícia Slovenskej republiky