Už zopár dní rezonuje celým Slovenskom prípad, kedy istá mamička navštívila detskú pohotovosť v širšom centre Bratislavy. Na Kramároch mala zažiť šok, keď uvidela, ako mladé ženy sedia s deťmi v náručí na chladnej zemi, pričom na vyšetrenie čakajú dlhé hodiny.

Na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom zaujal Slovákov príspevok istej mamičky, ktorá sa sťažovala na podmienky na bratislavských Kramároch. “Detská pohotovosť Bratislava – Kramáre teraz. Malé deti, dokonca i bábätká čakajú na vyšetrenie v horúčkach päť hodín. Jedna lekárka a v čakárni už 26 malých pacientov. Jedna mamička si už s malým musela sadnúť na zem. Druhá s bábätkom tiež na zemi. Celé zlé,” vyjadrila svoj názor, pričom jej dalo za pravdu množstvo užívateľov sociálnej siete.

K prípadu sa vyjadrila nemocnica!

Na margo príspevku sme kontaktovali priamo detské oddelenie nemocnice na Kramároch, ktoré v poslednom období zaznamenalo nárast malých pacientov s akútnymi respiračnými ochoreniami približne o 30 %. Ako uviedla hovorkyňa Dana Kamenická, každé dieťa, ktoré potrebuje urgentnú zdravotnú starostlivosť, je ošetrené včas a bez omeškania. “Najzávažnejší pacienti s potrebou urgentnej zdravotnej starostlivosti sú riešení okamžite. Je nám ľúto, že malí pacienti s menej závažným zdravotným stavom musia počkať na vyšetrenie dlhšie, ale súčasne odmietame nepravdivé informácie, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach, že v čakárni v jednom čase čaká 26 detí,” uviedla.

Ako dodala hovorkyňa nemocnice, predmetné zábery boli zhotovené pred APS ambulanciou, do ktorej sú odosielané menej závažné stavy. Počas predmetnej služby v nej bolo v čase od 16.00 hod. do 22.00 hod. celkovo ošetrených 23 detí, ktoré sem prichádzali postupne. “V čakárni pred ambulanciou APS je k dispozícii dostatočný počet miest na sedenie, 35 miest. Stáva sa, že na vyšetrenie jedno dieťa sprevádzajú viacerí dospelí, prosíme preto širšiu rodinu, ktorá sprevádza choré dieťa na vyšetrenie, aby v prípade potreby uvoľnili miesto na sedenie pre matku a dieťa,” dopĺňa Dana Kamenická s tým, že v pracovné dni sa na OUP o najmladších pacientov stará 7 lekárov, v noci 4 lekári a jeden lekár na APS.

“Vždy nám veľmi záležalo na tom, aby sme našich pacientov liečili v komfortnom, bezpečnom a pre dieťa priateľskom prostredí a zároveň, aby sme v rovnakom čase vyšetrili viac detí. Preto sme nielen vybudovali nový urgentný príjem, ale zmenili sme aj celkovú filozofiu poskytovania urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorú pacient dostane hneď po príchode do nemocnice. Umožní nám to 6 ošetrovní, do ktorých budú pacienti odosielaní a lekár bude chodiť z pacientmi, nie opačne ako to bolo doteraz. Nový urgentný príjem bude pacientom k dispozícii okamžite po kolaudácii, predpokladáme, že od začiatku marca,” dodala hovorkyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom