Peter Pellegrini aktuálne zbiera po celom Slovensku desaťtisíce hlasov občanov potrebných pre vznik jeho novej strany Hlas. Na povrch však vyplávalo, že do politického subjektu v tichosti zobral aj známeho ex-smeráka, ktorý v minulosti podnikal s mecenášom Smeru Vladimírom Poórom.

Pellegrini, s ktorým odmietol spoluprácu aj bývalý kolega Tomáš Drucker, bude mať zrejme čo vysvetľovať. Aj keď tvrdí, že chce svoju novú stranu Hlas viesť transparentne a bez oligarchov v pozadí, na povrch vyplávala veľmi zaujímavá skutočnosť. Na jeho oficiálnej stránke je medzi kontaktmi krajských koordinátorov pre Trnavský kraj uvedené meno Peter Náhlik. Ide pritom o bývalého poslanca Smeru z Trnavy, ktorý robil biznis s mesenášom Smeru (a predtým HZDS) Vladimírom Poórom.

S informáciou prišiel DenníkN, pričom Náhlikovci a Poór boli až do februára 2020 spolumajiteľmi City-Areny v Trnave, kým Lekárne ŽOS vlastní Náhlik s exposlancom Smeru Ivanom Vargom, rovnako blízkym človekom Poóra. Zároveň je spolumajiteľom firmy Ixion, pričom podiel v nej má aj podpredseda Smeru a priateľ Fica, Ladislav Kamenický. Poórovým blízkym kamarátom bol predovšetkým Náhlikov otec Miroslav, no po jeho smrti v roku 2017 Peter Náhlik zdedil väčšinu majetku. Sám Náhlik sa pritom stal poslancom Smeru v roku 2012 a aj v 2016-2020. Pellegrini má mať ale priame väzby na Poóra, keďže začínal ako asistent jeho kamaráta, Ľubomíra Vážneho, s ktorým má dodnes priateľské vzťahy.

Na otázky, prečo prijal do novovznikajúcej strany Hlas práve Petra Náhlika, Pellegrini neodpovedal. Odmieta však, že by bola strana financovaná z peňazí rodiny Poórovcov či Náhlikovcov. “Hlas – sociálna demokracia nie je ani nebude financovaný oligarchami,” zaznela odpoveď. Náhlik rovnako odmietol komentovať otázky ohľadne jeho vzťahu s Poórom, ako aj o financovaní strany Hlas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: nrsr.sk, pellegrini.sk, Facebook/Peter Pellegrini