Blíži sa čas vianočný a speváci majú možnosť predviesť nové hity alebo upravené verzie najznámejších vianočných pesničiek. Do takéhoto projektu sa pustili aj herci z Divadla Nová Scéna, ktorí dokonca nakrútili aj videoklip. No ak by ste čakali cover verziu nejakého zahraničného songu, ste na omyle. Umelci stavili na slovenskú klasiku.

Za všetkým stojí speváčka a herečka Mirka Partlová (32), ktorú prichádzajúce Vianoce inšpirovali natoľko, že prišla s nápadom prespievať známu koledu “Búvaj dieťa krásne.“ Skladbu naspievala samozrejme Mirka, Patrik Vyskočil, Lukáš Pišta, Martina Dolná, Mirka Drínová, Vladislav Plevčik a mnohí ďalší sólisti z divadla.

Aj napriek príjemnej melódií sa fanúšikom moderná koleda bohužiaľ príliš nepozdáva. ,,Takú krásnu vianočnú koledu dokázali pokaziť. Vôbec sa mi to nepáči,“ napísal k videoklipu jedna z čitateľov. Komentáre podobného typu sa postupne množia, no musíme uznať, že sa ozvalo aj malé množstvo fanúšikov, ktorým sa táto skladba páči. ,,Šikovní mladí ľudia, neokukané tváre, pekné hlasy. Gratulujem, veľmi vydarené. Konečne niečo slovenské,“ odhodlala sa napísať nadšená žena, ktorá však hneď zinkasovala kritiku.

Ako sa hovorí: ,,Sto ľudí, sto chutí.“ Vypočujte si preto jednu z najkrajších slovenských piesní v novom šate a posúďte sami, či by ste si ju pustili aj počas Štedrého dňa.

Zdroj | Foto: YouTube