Nemecká skupina Scorpions sa preslávila mnohými skladbami, ktoré sa stali hitom. Aj napriek tomu, že niektoré z nich boli vytvorené ešte v minulom storočí, stále si ich s radosťou spievame a spoznávame ich v obľúbených filmoch. Hudobníci sa však rozhodli pre radikálnu zmenu najslávnejšieho hitu, ktorý získal úplne novú podobu.

Hudobníci z hardrockovej skupiny Scorpions sú autormi slávnej skladby ,,Wind of Change“, ktorá sa stala akousi hymnou veľkých zmien v bývalom Sovietskom zväze, a zároveň bola predzvesťou konca studenej vojny. Samotný spevák sa pri písaní piesne inšpiroval Moskovským hudobným festivalom mieru, ktorého sa zúčastnila aj obľúbená kapela. V januári 1991 tak vznikla skladba, ktorá sa okamžite stala celosvetovým hitom, pričom musela zaznieť na každom koncerte.

Lídrovi skupiny Klausovi Meinemu neunikli správy o ruskej invázii na Ukrajinu, v dôsledku čoho sa jeho pocit z tak ospevovanej piesne úplne zmenil. ,,Neviem si dobre predstaviť, že by som ešte niekedy zaspieval túto skladbu tak ako v minulosti. Jednoducho už nie je správne romantizovať Rusko slovami ,Kráčam popri rieke Moskva/ Do Gorkého parku/ Nechaj spievať svoju balalajku’,“ povedal 74-ročný hudobník pre nemecký týždenník Die Zeit.

Scorpions má naplánované turné po Amerike i Európe, pričom bude trvať od júna do októbra tohto roka. Fanúšikovia si však vypočujú upravenú verziu úspešnej piesne. ,,Teraz počúvajte moje srdce/ Vraví, že Ukrajina/ Čaká na zmenu vetra“, zaznie v novom texte. Zmenená však bude aj druhá sloha textu so slovami: ,,Temná a osamelá noc/ Naše sny však nikdy nezomrú/ Čakáme na zmenu vetra.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: zeit.de  |  Foto: FB/Scorpions, Twitter  |  Video: YT/Scorpions