Jeden z najúspešnejších slovenských atlétov posledných rokov nesklamal. Kladivár Marcel Lomnický postúpil do finálovej dvanástky na olympiáde v Riu, hoci limit nesplnil.

Marcel Lomnický v prvom hode zahodil svoje náčinie do vzdialenosti 74,16 metra a už sa nezlepšil. Druhý pokus mal neplatný, posledný mal hodnotu 73,47 metra.

Kvalifikačný limit bol 76,50 metra, no ten splnili len dvaja súťažiaci z viac ako troch desiatok zúčastnených. Bielorus Tsikhan ho prekonal o jediný centimeter, Poliak Nowicki o viac ako meter. Na finále napokon stačili dvanástemu Elseifymu z Kataru výkon 73,47, teda totožný pokus ako bol Lomnického tretí pokus.

Senzáciou je vypadnutie šampióna z posledných dvoch rokov a lídra tohtoročných tabuliek Poliaka Pawla Fajdeka, ktorého najlepší pokus mal hodnotu len 72 metrov, pričom tento rok hodil aj viac ako 81 metrov.

Finále je na programe v piatok 19.8.2016 od 19:05 miestneho času (23:05 nášho) a ak by sa v ňom Marcel priblížil k jeho osobnému rekordu, ktorý ma hodnotu 78,73 metra, má šancu minimálne na bronz!