Skvelý Hamšík: V pokročilom veku sa blíži k veľkému úspechu!

Dátum:

Náš dlhoročný futbalový kapitán Marek Hamšík oslávi v júli už svoje 35. narodeniny. To je vek, kedy sa mnohí futbalisti vytrácajú z povedomia fanúšikov, poprípade rovno končia svoje kariéry. Avšak, 34-ročný rodák z Banskej Bystrice je naďalej vo skvelej forme a má šancu dosiahnuť niečo, čo sa mu doposiaľ nepošťastilo.

Hamšík totižto v lete zamieril do Turecka, kde obliekol dres známeho celku Trabzonspor. Ten v ostatných rokoch tradične atakoval popredné priečky prestížnej tureckej Super Lig, no na ligový titul čaká od roku 1984. V tom čase nebol Marek ešte ani na svete.

Avšak, po dvoch tretinách súťaže valcuje Trabzonspor s našim kapitánom konkurenciu, z dvadsiatich piatich duelov prehral jediný a na čele tabuľky má náskok dvanástich bodov. V túto chvíľu je tak celkom na mieste hovoriť o tom, že klub kráča k trofeji.

Marek patrí medzi opory tímu a určite sa pokúsi udržať si takúto výkonnosť do konca sezóny. Minimálne preto, že ešte nikdy vo svojej, inak veľmi úspešnej kariére, nezodvihol nad hlavu trofej pre víťaza ligy. Nepodarilo sa mu to ani behom dlhých rokov v Neapole, podobne tak titul neslávil ani v Číne. Doteraz sa 8-násobný najlepší slovenský futbalista roku tešil akurát zo zisku talianskeho pohára a superpohára.


Foto: Instagram/marek_hamsik_17_official

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...