Náš dlhoročný futbalový kapitán Marek Hamšík oslávi v júli už svoje 35. narodeniny. To je vek, kedy sa mnohí futbalisti vytrácajú z povedomia fanúšikov, poprípade rovno končia svoje kariéry. Avšak, 34-ročný rodák z Banskej Bystrice je naďalej vo skvelej forme a má šancu dosiahnuť niečo, čo sa mu doposiaľ nepošťastilo.

Hamšík totižto v lete zamieril do Turecka, kde obliekol dres známeho celku Trabzonspor. Ten v ostatných rokoch tradične atakoval popredné priečky prestížnej tureckej Super Lig, no na ligový titul čaká od roku 1984. V tom čase nebol Marek ešte ani na svete.

Avšak, po dvoch tretinách súťaže valcuje Trabzonspor s našim kapitánom konkurenciu, z dvadsiatich piatich duelov prehral jediný a na čele tabuľky má náskok dvanástich bodov. V túto chvíľu je tak celkom na mieste hovoriť o tom, že klub kráča k trofeji.

Marek patrí medzi opory tímu a určite sa pokúsi udržať si takúto výkonnosť do konca sezóny. Minimálne preto, že ešte nikdy vo svojej, inak veľmi úspešnej kariére, nezodvihol nad hlavu trofej pre víťaza ligy. Nepodarilo sa mu to ani behom dlhých rokov v Neapole, podobne tak titul neslávil ani v Číne. Doteraz sa 8-násobný najlepší slovenský futbalista roku tešil akurát zo zisku talianskeho pohára a superpohára.


Foto: Instagram/marek_hamsik_17_official