Mariána Gáboríka zrejme netreba veľmi predstavovať. I tí, ktorých šport nejako nezaujíma, trenčianského rodáka a čerstvého štyridsiatnika (nar. 14.2.1982) iste poznajú. Predsa len, patrí medzi našich nejlepších a najpopulárnejších bývalých hokejistov. Okrem toho sa pýši aj jedným slovenským rekordom.

Totižto práve Gáborík sa stal v roku 2000 „trojkou“ vstupného draftu do NHL, čo je suverénne nejlepší výsledok slovenského hokejistu v histórii. Neskôr svoje kvality potvrdzoval aj priamo v profilige, veď viac ako 800 kanadských bodov je nespochybniteľný dôkaz veľkej kvality.

Avšak, po rokoch útlmu sa derú na svetlo nové slovenské talenty, pričom tým najjagavejším je takmer určite Košičan Juraj Slafkovský. Ten už od detstva vzbudzoval pozornosť a aktuálne už ako 17-ročný hrá dokonca elitnú fínsku súťaž. Prednedávnom bol označený ako predbežná „štvorka“ draftu do NHL 2022, čo by bolo veľmi dobré, priam fantastické.

No to ešte nikto netušil, že bude hviezdou slovenského výberu na zimných olympijských hrách v Pekingu. To ho môže katapultovať ešte vyššie a Gáborík sa právom môže obávať o svoj rekord. I keď si myslíme, že „Brambor“, ako znie jedna z prezývok Gáboríka, bude veľmi rád, ak nielen Slafkovský, ale aj ďalší naši hráči zodvihnú po rokoch neúspechov slovenskú vlajku do výšin a slovenský hokej sa stane opäť obávaným pojmom pre všetkých súperov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juraj Slafkovsky ?? (@_slafkovsky_)

Zdroj: Hitky.sk, sportsnet.ca | Foto: Intagram/_Slafkovsky_, YouTube/Boris a Brambor