Svetielko na konci tunela v pondelok vo večerných hodinách zablikalo pre všetkých spoločensky aktívnejších Slovákov. Nádej a vieru vo vylúčenie istých opatrení spojených s hromadnými podujatiami vyslovil premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii po zasadaní krízového štábu. Ten rozhodoval o možnosti spustenia tretieho kola územného testovania, ktoré sa potvrdilo za právoplatné.

Premiér na tlačovej konferencii v pondelok podvečer potvrdil predĺženie núdzového stavu o 90 dní. Okrem toho potvrdil aj opätovné pretestovanie tých oblastí republiky, v ktorých bola incidencia vyššia ako 1 % nakazeného obyvateľstva, čo značí približne 500 obcí vrátane piatich miest. Občania týchto území budú pretestovaní obvyklým antigénovým spôsobom. Ten počas operácie “Spoločná zodpovednosť” rozhodoval aj za čísla počtu nakazených ľudí uplynulých víkendov územného testovania Slovenska.

Okrem potvrdenia tretieho kola územného testovania vyhradených oblastí krajiny, vyjadril Matovič aj vieru v spoločenskú zimu. Na sociálnej sieti uverejnil optimistický status, z ktorého kričí nádej v obnovenie kultúrneho vyžitia Slovákov: “Po tom, ako milióny ľudí pridali ruku k spoločnému dielu a zistili sme, že plošným nasadením antigénových testov vieme znížiť z týždňa na týždeň počet infekčných o 56-58 % … je namieste rozmýšlať nad tým, ako by sme si mohli počas zimy dopriať väčší stupeň slobody.”

Konkrétne plány premiéra Matoviča zatiaľ známe nie sú, avšak podľa jeho vyjadrenia na sociálnej sieti si slovenský národ za účasť na územnom testovaní zaslúži odmenu. “Preto som sa rozhodol na zajtra zvolať spoločné stretnutie zástupcov reštaurácií, fitnesscentier, divadiel, kín, cirkví, športových zväzov… aby sme si povedali, ako spolu dokážeme prežiť zimu bez toho, aby nám z toho začalo všetkým šibať a mohli sme si počas zimy tieto pôžitky opatrne dopriať,” dodáva na záver Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic, YouTube/ HN televízia | Foto: IG/ igor_matovic_olano