Slováci hromadne nakupujú v Poľsku: TOTO kupujú za pár eur!

Dátum:

Susedné krajiny sa rozhodli pomôcť svojím občanom v neľahkých časoch znížením dane z pridanej hodnoty na základné potreby či zastrešením maximálnych cien potravín. A čo robí naša vláda, aby zľahčila život ,,svojim ľuďom“? Vôbec nič.

Od 1. februára 2022 platí v Poľsku nulová DPH na potraviny, a taktiež daň na benzín i naftu klesla z 23 % na 8 %. Stalo sa presne to, čo očakávali ekonómovia i politici, keďže Slováci okamžite vyrazili za hranice. Mnohí pri natankovaní plnej nádrže ušetrili aj 20 eur, keďže zlacnenie pohonných hmôt na pumpách bolo ešte výraznejšie.

Ľudia jednoducho vyrazili za výhodnejšími cenami. „Pri pohonných látkach ide o veľký rozdiel. Dá sa veľa ušetriť. Rozdiel je aj 40 centov na liter. Idem nakúpiť aj potraviny. Už len na tom, čo ušetrím na benzíne, som ziskový na potravinách. Naši politici by mali už tiež konečne dostať rozum a znížiť spotrebné dane na potraviny a pohonné látky,“ uviedol Dušan zo Svidníka pre plusku.sk.

Minister financií však odmieta znížiť spotrebné dane, keďže v štátnom rozpočte by to znamenalo výpadok príjmu v sume 150 až 200 miliónov eur ročne. Podľa jeho slov sa k verejným financiám musíme správať zodpovedne. Matovič je totiž presvedčený, že musí niekomu zobrať, aby mohol niekomu rozdať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Igor Matovic

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...