29. decembra 2002 celé Slovensko zdrvila správa o úmrtí herca, komika, moderátora i spisovateľa Júliusa Satinského, ktorý skonal v dôsledku rakoviny hrubého čreva. Národom milovaný umelec sa však takmer po dvadsiatich rokoch vrátil späť a vďaka technológiám opäť prehovoril k svojim fanúšikom.

Július Satinský takmer celý život pôsobil po boku kolegu a priateľa Milana Lasicu, s ktorým tvorili legendárne duo nielen na pódiách, ale aj pred televíznymi kamerami. Aj keď predčasne skonal vo veku 61 rokov, s odstupom času sa prihovoril všetkým Slovákom prostredníctvom rozprávkovej reklamy Slovenskej sporiteľne.

“Julo sa vrátil, aby nás, Slovákov, povzbudil. Ak dokončíme všetko, čo treba, dôjdeme ďalej, ako sa nám kedy snívalo,” znie pri spote, ktorý dojal desaťtisíce Slovákov. Ako priblížila agentúra Zaraguza, ktorá za reklamou stojí, nadčasové myšlienky zo zbierky Moji milí Slováci šíria vďaka umelej inteligencii, kým za priam neuveriteľne totožným zvukom, vytvoreným zo starých nahrávok Satinského, je ukrajinské štúdio Respeecher.

Po určitých negatívnych reakciách na použitie umelcovej tváre do reklamy, sa k videu vyjadrila aj samotná inštitúcia. “Oživenie hlasu Jula Satinského aj kampaň, v ktorej využívame jeho myšlienky, sme v prvom rade riešili s jeho rodinou. Tá sa teší a súhlasila s tým, že takto povzbudíme Slovákov k optimizmu a dokončovaniu vecí,” reagovali na jeden komentárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/SLSP, FB/Zaraguza