Polícia Slovenskej republiky vydala varovanie pre všetkých občanov, ktorí by si mali dávať pozor na nový typ podvodu, pri ktorom ľudia prídu o tovar, ktorý predávajú cez inzerát. Možno vás tento typ zlodejstva prekvapí, nakoľko sa väčšinou kradnú peniaze, no v tomto prípade je to naopak.

 

Svoje o tom vie žena, ktorá cez inzerát predávala sedačku vyrobenú na mieru. Ozval sa jej záujemca zo Serede, že má o ňu záujem a žena mu ju doviezla. Keďže si ju chcel kupujúci vyskúšať u seba doma či mu tam zapasuje, žena s tým súhlasila. Okolo nej sa ale zrazu zhromaždilo niekoľko ľudí, ktorí odpútali je pozornosť. Zrazu sa stalo niečo, čo by nečakal ani v zlom sne. Nezmizol len kupujúci, ale dokonca aj sedačka, pričom žene vznikla škoda za 1 400 eur.

Polícia upozorňuje občanov, že podobných prípadov sa v poslednej dobe vyskytlo už niekoľko a nejde o náhodu. Po objednaní tovaru rôzneho charakteru cez inzerát sa stále častejšie stáva, že objednávatelia nezaplatia za to, za čo majú. Dokonca sa stalo už aj to, že muž odišiel so slovami, že si ide vytiahnuť peniaze do bankomatu, no už sa nikdy nevrátil a predávajúci tým pádom zostal nielen bez peňazí, ale aj bez tovaru. Dávajte si na predaj cez inzerát pozor, skúša to stále viac podvodníkov a zlodejov.

Zdroj:FB/Polícia SR | Foto: depositphotos