Ľudia nedávno hlasovali v ankete, kde si zvolili najlepších zamestnávateľov na Slovensku. Hodnotili sa rôzne kritériá, výsledky možno niektorých prekvapia. Súhlasíte s nimi aj vy? 

Slováci už niekoľkýkrát rozhodovali v ankete spoločnosti Profesia o tom, ktorí zamestnávatelia sú na Slovensku tými najlepšími. Každý človek má iné kritériá na to, aby si zvolili vhodné zamestnanie, no najpodstatnejšími vecami pre Slovákov sú vysoký plat a vzdelávanie. Toto sú faktory, ktoré vedia ovplyvniť množstvo ľudí a prilákať ich do firmy.

Cieľom ankety je každoročne zistiť to, ako vnímajú ľudia jednotlivé firmy na Slovensku a ktoré sú pre nich tie najatraktívnejšie. Ankety sa zúčastnilo takmer 12-tisíc ľudí, ktorí sa jednoznačne zhodli v tom, že najdôležitejším kritériom je dobrý kolektív a ľudia v práci. Pre Slovákov je teda dôležité dobré pracovné prostredie, kde sa cítia príjemne.

Dôležitým kritériom pri výbere je však aj meno spoločnosti, jej firemná kultúra a tiež benefity, ktoré sú zamestnancovi ponúkané. Slováci sa v súčasnosti pozerajú najmä na stabilitu a zázemie, ktoré im dávajú istotu zamestnania. Mladých ľudí dokáže presvedčiť aj flexibilný pracovný čas, vzdelávanie alebo dni voľna nad rámce zákona.

Hlasujúci volili najlepších zamestnávateľov v rôznych kategóriách a toto sú víťazi.

Obchod a služby: Lidl

Lidl sa môže pýšiť motivačnými platovými podmienkami, benefitmi a vzdelávaním, ktoré zamestnanci dokážu oceniť. Od jesene 2017 sa im podarilo zvýšiť platy zamestnancov o 25 percent, vďaka čomu je Lidl jednotkou pre zamestnancov v tomto odvetví.

Médiá: RTVS

RTVS je známe najmä výborným a kvalitným pracovným prostredím, ktoré vytvárajú ľudia. Tí každý deň pracujú na budovaní značky, ktorá poskytuje ľudom kreatívnu náplň práce.

Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo: pelicantravel.com

Pelikan je úspešný najmä vďaka spolupráci so zahraničím čo robí toto zamestnanie zaujímavým a pestrým. Spoločnosť je jednotkou v oblasti technológií, marketingu a zákazníckej starostlivosti. Cestovanie po svete je pre zamestnancov čerešničkou na torte, ktorú ocenia najmä mladí ľudia

Centrá zdieľaných služieb: Henkel Slovensko

Henkel dáva svojim zamestnancom flexibilnejšie pracovné podmienky a umožňuje im pracovať doma alebo mať dni voľna navyše. Ľudia dokonca ocenia aj materskú školu priamo v priestoroch firmy, čo je unikátna záležitosť.

Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo: Slovenská sporiteľňa

Táto spoločnosť je známa výborným prostredím pre zamestnancov, kde sa všetci cítia zapojení, rešpektovaní a ocenení za svoju prácu. Slovenská sporiteľňa tiež sleduje trendy a ľudom sa snaží dať čo najlepšie benefity.

IT a telekomunikácie: Telekom

Telekom si zakladá najmä na to, že spokojnosť zamestnancov je zaručeným úspechom celej firmy. Preto sa snažia zamestnancom vytvárať to najlepšie prostredie, aké dokážu.

Výroba a priemysel: Slovnaft

Slovnaft je obľúbeným zamestnávateľom najmä kvôli dobre nastavenému systému odmien, miezd a benefitov.

Nemocnice a zdravotná starostlivosť: Dr.Max

Lekáreň tejto značky stavia najmä na starostlivosti, zodpovednosti a dôvere, vďaka čomu ju ľudia vnímajú takto pozitívne. Zamestnanci tu majú veľký priestor na vyjadrenie názoru, čo im vytvára istú slobodu.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik