Zdá sa, že inflácia Slovákov od plánovania letných dovoleniek rozhodne neodrádza. Hovorkyne cestovných kancelárií potvrdzujú, že medziročný nárast o tzv. first minute pobyty skokovo stúpol, navyše aj výber dovoleniek je pomerne luxusný.

Hovorkyne popredných cestoviek sa nezávisle od seba zhodli, že first minute pobyty oproti minulému roku zaznamenávajú až 100-percentný nárast, pričom stále viac ľudí si volí minimálne 4-hviezdničkové hotely, all-inclusive pobyty, no trebárs si mnohí priplácajú aj za lepšie miesta v lietadle a podobne.

Zatiaľ kraľuje podľa cestoviek Turecko, veľa ľudí volí ale aj grécke ostrovy, Egypt alebo trebárs Cyprus.

Stále viac si v cestovných kanceláriach všímajú aj ďalší fenomén. Ľudia nielenže volia luxusnejšie dovolenky, ale zároveň stále väčšie percento z nich vyhľadáva termíny mimo hlavnú sezónu. Do Egypta, Grécka či Turecka mnohí cestujú už v máji či júni, iní volia napríklad prelom septembra a októbra. Vďaka tomu zažijú luxusnú dovolenku, voľnejšie pláže a ušetria kľudne až niekoľko stoviek eur za osobu.

A čo vy? Máte už vybratú letnú dovolenku alebo to nechávate na poslednú chvíľu? Alebo radšej trávite dovolenku inak ako na pláži?

Slováci a exotické dovolenky: Ktorá krajina bola veľkým skokanom?

Zdroj: TV Noviny | Foto: Depositphotos