Niekoľko Slovákov a Čechov uviazlo na letisku v Hurghade. Dôvodom je porucha lietadla spoločnosti Travel Service, ktorej let sa posunul zo včerajška na nedeľu. Cestujúci si stále nie sú istí, či vlastne dnes domov odletia. 

Dovolenkári odchádzali v sobotu z hotelov v egyptskej Hurghade podľa plánu, no v noci sa do nich znova vrátili. Lietadlo do Bratislavy im malo štartovať v sobotu o 14:35, no to ešte nikto z nich nevedel, že sa im pobyt na dovolenke najmenej o deň predĺži.

Po tom, ako bol v lietadle ohlásený prvý problém prišli technici, ktorí ho vyriešili. Netrvalo ale dlho a problém s lietadlom sa ohlásil znova. Dovolenkárov preto vpustili späť do letiskovej haly, kde dostali pitie a kúsok bábovky.

Ľudí vpustili tretíkrát znova do lietadla vo večerných hodinách, no onedlho sa problém dostavil znova. Turistov preto po polnoci umiestnili do hotela, kde majú zaistenú stravu a je o nich postarané.

Jeden z českých turistov, ktorý uviazol na letisku sa podľa informácií portálu cas.sk sťažoval, že ako turisti nemajú o odchode lietadla dostatok informácií. Spočiatku bol odchod presunutý na nedeľu o 9.00 ráno, potom na 12.30 a aktuálny čas odchodu je o 17.00 hodine. Nespokojnému turistov sa nepáči, že ich let stále len presúvajú a nikdy naozaj neodletia. Podľa jeho slov sa dokonca niektorí ľudia boja znova nastúpiť do toho istého lietadla, ktoré malo v priebehu niekoľkých hodín viacero problémov.

Zdroj: cas.sk | Foto: Pixabay.com